4# AZJATYCKIE ZAKUPY - ALIEXPRESS | EBAY - GĄBKI DO MAKIJAŻU cz. I

by - 16:25

Dziś mam dla Was temat, myślę, że nawet dość ciekawy. Tej nocy wybrałam - gąbki do makijażu twarzy cz.1 (TAK! będzie część II, a może i nawet III, z gąbkami lepszymi jakościowo)Dlaczego? Robiąc zamówienia często pytacie czy się opłaca, czy warto, czy się do czegoś nadają, czy to może strata pieniędzy? W tym wpisie poruszę wszystkie nurtujące Was pytania i mam nadzieję, że pomogę wszystkim zainteresowanym przy robieniu zakupów.

gąbki do makijażu z aliexpress e bay

W Y G L Ą D 
Zacznę od tego, że mamy dwa rodzaje tych gąbeczek - w kształcie łezki czy też kropli i w kształcie, którego nie potrafię nazwać (zdjęcie niżej) :D Czy kształt ma jakieś znaczenie? A i owszem. Taką kropelką możecie bez problemu nałożyć podkład na całą twarz, obracając nią i przy każdym obrocie uzyskamy taki sam efekt. Jeśli chodzi o ten "niby stożek", to on najlepiej sprawdza się jako - wklepywacz podkładu tą dolną stroną, zaś górną - tą stroną możemy zająć się korektorem czy też nakładaniem pudru na mniejszych powierzchniach.

Kolor - totalna dowolność i losowanie ze strony Chińczyków. Zazwyczaj nie możemy wybrać go sami, chyba, że znajdziemy aukcje, gdzie konkretnie jest napisane, że "przedmiotem aukcji jest czarna gąbka."

gąbki do makijażu z aliexpress e bay

Z A S T O S O W A N I E 
Jak możecie zauważyć, gąbki te są dość porowate. To już od Was zależy czy taka struktura gąbki przypadnie Wam do gustu. Moim zdaniem - dość spora ilość podkładu zostaje pochłonięta i ta porowatość może być tego powodem. Nakładając podkład na buzię - możecie nie uzyskać idealnie rozprowadzonego podkładu, czasami trzeba doklepywać "lepszą" stroną gąbeczki, ażeby uzyskać pożądany efekt. 

Czy gąbeczki rosną pod wpływem wody? Rzucę trochę prawniczym powiedzonkiem "to zależy". To zależy jaka gąbka Wam się trafi. Zdjęcie pierwsze w tym wpisie, to gąbki w rozmiarze pierwotnym. Poniżej widzicie zdjęcie gąbek już po namoczeniu. Gąbka pomarańczowa urosła, jej porowatość się zwiększyła, a gąbka zielona i czarna - pozostały twarde i nie urosły. Kiedy dochodzą Wasze zamówienia, to opinie, które od Was dostaję są takie same jak opisuję - albo miękkie i rosnące, albo twarde i nie do użytku. PS. pomarańczowa gąbka już nie zmalała. Szczerze? W moim przypadku im to nie ujmuje - jeśli są twarde, używam ich do czegoś innego i też jestem zadowolona, więc wszystko zależy od Waszych preferencji! :) 

gąbki do makijażu z aliexpress e bay

C E N A 
Nikogo chyba nie zaskoczę, ale ceny zaczynają się od ok. 2 złotych do 4-5 złotych za sztukę, jeśli chodzi o ten typ gąbek. We wpisach, w których poruszę temat tych lepszych jakościowo, cena nieco będzie się różniła :)

C Z Y S Z C Z E N I E i P R Z E C H O W Y W A N I E 
Szare mydło i myjemy. Choć przyznam, że mycie gąbek to dla mnie nic przyjemnego, a jak nie chcą się domyć, to moja radość z ich używania słabnie :D Po umyciu odkładamy na jakąś podstawkę, talerzyk i czekamy aż całkowicie wyschnie (koniecznie! bo może zgnić). Następnie możemy schować do jakiegoś pudełeczka.

Jaka jest moja ocena? Za taką cenę, to chyba nawet nie opłaca się myśleć o tym, czy się opłaca. Kupujemy i testujemy! Nawet nie wiecie jaką ja radość czerpię z testów! A wy? Nie ma nic przyjemniejszego! Uda się i traficie na miękką i taką, która będzie Wam służyła? Dobra Wasza! Jeśli nie? Znajdźcie dla niej inne zastosowanie. Często wykorzystuję je w charakteryzacji czy jako przyrząd do robienia gradientu na paznokciach. Dla chcącego nic trudnego, nic się nie zmarnuje. Może zapytacie jeszcze o ich żywotność? Pewnym jest, że przy bardzo intensywnym użytkowaniu i chodzi mi tu naprawdę o posługiwanie się nimi codziennie + mycie, mogą nie wytrzymać spektakularnie długo. Jednak...wydając 2/3 zł co jakiś czas, chyba nie jest źle? 

gąbki do makijażu aliexpress e bayYou May Also Like

0 komentarze