1# AKCJA ANTYPODRÓBKOWA - początek ! Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Szminki MAC!

by - 07:17


CZYTELNICY!

Sprawa jest poważna. Bardzo Was proszę o skupienie i udostępnianie postów gdzie tylko możecie, na Waszych social mediach, które będą ujawniały się pod tytułem "AKCJA ANTYPODRÓBKOWA!"

A teraz skupienie....włączamy myślenie...przeczytaj, nie pomijaj tekstu, nie przechodź od razu do sedna sprawy, a przeczytaj i zastanów się...teraz....

O co chodzi?

Nie wiem czy wiecie, nie wiem czy też to zauważyliście, ale podróbki nas zalewają! O ile ściąganie z Chin akcesoriów typu : pędzel, łyżka do mieszania zupy czy skarpetki są okej, to sprowadzanie kosmetyków, PODRÓBEK, za niższe pieniądze i sprzedawanie ich o wiele!! drożej  nie jest okej. Muszę mówić, że podróbki mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu i życiu? Że prawdopodobnie nie są zbyt szczególnie badane, o ile w ogóle? Że są testowane na zwierzętach, bo w Chinach takie warunki? Że używane na osobie trzeciej, powodujące uszkodzenia ciała mogą przybliżyć nas do zapoznania się z prawem karnym, a także z prawem własności przemysłowej i stanięciem przed sądem? A że sprzedaż podróbek to przestępstwo, to chyba wiecie? Kabum!

Art. 156. 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 157.
1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 ciężki uszczerbek na zdrowiu, § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego, chyba że pokrzywdzonym jest osoba najbliższa zamieszkująca wspólnie ze sprawcą.
5. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

Art. 305.
1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Idąc dalej....

W AKCJI ANTYPODRÓBKOWEJ chciałabym Wam nie tylko przybliżyć problem, ale pomóc odróżnić podróbkę od oryginału. Może niektórzy z Was nawet nie zdają sobie sprawy ile jest podróbek na Allegro, na Vinted, na OLX czy w całym Internetowym kosmosie. Jeśli tu jesteś, to prawdopodobnie już zrobiłeś/zrobiłaś duży krok by zapobiec rozprzestrzenianiu syfu. Tak, to jest syf. Kosmetyki nieznanego pochodzenia są syfem. 

JEŚLI CHCESZ MIEĆ ORYGINALNY PRODUKT = KUPUJ TYLKO I WYŁĄCZNIE U SPRAWDZONYCH DOSTAWCÓW!! 

Myślę, że tytułem wstępu to wystarczy. W następnych postach poruszę więcej problemów dotyczących podróbek. Mam nadzieję, że przyczynisz się do akcji, udostępnisz post, pokażesz znajomym jak duży jest problem i być może dzięki Tobie dowiedzą się czy ich produkty są oryginalne. Pomysł o tej akcji zrodził się już dawno, nie wiem jak często będą posty na ten konkretny temat, bo wszystkie koszty pokrywam sama, ale zobaczymy :)

Zatem....

Jak odróżnić podróbkę od oryginału?
Szminki MAC


Przygotowałam dla Was trzy takie same, a jakże różne szminki. Kolory są inne. Nie szukałam tych samych, bo dzięki temu mamy większy wachlarz możliwości! Jaka jeszcze jest różnica? Jedna kupiona została w Polsce za 86 złotych w sklepie Mac ( ich szminki możecie dostać stacjonarnie, na stronie online Mac czy też w Douglasie), a dwie z nich zostały kupione na chińskiej stronce, ale bez problemu możecie znaleźć je np. na allegro. Ceny tych szminek? W Chinach to ok 2-4 dolary, na allegro? Oczywiście ceny kształtują się w granicach 50 - 80 złotych. Jakie to typowe. 

Porównanie w oparciu (przede wszystkim) o przygotowane produkty, a także z dodaniem cech, które widziałam przy innych podróbkach znalezionych w Internecie.
podróbka szminek mac

Zaczynam od pudełek. Ilość: dwie sztuki. Jedna szminka zwyczajnie pudełka nie miała. Na tym zdjęciu widać wszystko. Brak logo, litery mają inny kolor, a ich intensywność jest słabsza, mają inną czcionkę i te odstępy między literami. Patrząc dalej - pudełko oryginalne jest zwyczajnie ciemniejsze. Na zdjęciu możemy zobaczyć też różnice w umiejscowieniu "A25", a "A85". Faktura pudełka jest jednak niemal identyczna.

podróbka szminek mac

Wielkość pudełka, czcionka, odstępy między literami. 

podróbka szminek mac

Dziurka? Tego nie da się nie zauważyć, więc jeśli spotkałyście się z takim przypadkiem - wiecie co robić :)

podróbka szminek mac

To chyba nawet nie wymaga komentarza...

podróbka szminek mac

Intensywność kolorów, czcionka i rozmieszczenie, skład...

podróbka szminek mac

Teraz dzieje się magia! Na podstawie tego zdjęcia możemy zauważyć, że:
- miejsce, z którego nasza szminka wychodzi w oryginalnej wersji jest cieńsza, czysta, o matowym zabarwieniu,
- wejścia podróbek zazwyczaj są grubsze, szersze, brudne ze szminki, niezadbane, często poszarpane,
- jedna z podróbek nie ma loga na zakrętce ani na szmince,
- druga podróbka ma logo, jednak jest szersze, brzydsze i umieszczone nieco wyżej niż oryginał, litery są niezgrabne i bardzo łatwo można je zdrapać paznokciem.

podróbka szminek mac

Tutaj zaznaczyłam różnice, które opisałam wyżej. Dodatkowo:
- podróbki są szersze od oryginałów,
- podróbki są lżejsze od oryginałów i całe z plastiku, zaś oryginał jest cięższy, w połowie metalowy, część ta jest zazwyczaj zimna,
- podróbki są dość chropowate, gdzie oryginał jest gładki, opływowy i przyjemny w dotyku,
- drobinki, które są na opakowaniach podróbek są większe, bardziej widoczne,
- u podróbek element szminki, który przytrzymuje zakrętkę, ma inny kształt i umieszczony jest w innym miejscu.

podróbka szminki mac i oryginał

Tutaj mamy spody. Naklejki podróbek są większe, odstępy między brzegami naklejek, a napisem na nich jest nieregularny. Dodatkowo czcionka: zupełnie inna niż w oryginale, odstępy między literami, a na środkowej szmince - napisy totalnie się zlewają. Na podróbkach brak znaku, który mówi o "realizacji przez producenta obowiązku odzysku opakowania".

podróbka szminki mac i oryginał

Jeśli chodzi o podróbki, to muszę Wam powiedzieć, że Chińczyki starają się coraz bardziej. Między pozyskaniem przeze mnie szminki środkowej, a pierwszej upłynął kilkumiesięczny odstęp czasu, a różnice w konsystencji i zapachu są dość spore.

Zacznę od tej, która przyszła do mnie pierwsza:

RIVETING  ROSE (środkowa pozycja)
- zacznę od tego, że tej szminki nie ma nawet w obrocie, na stronie Mac już się jej nie sprzedaje, a była dostępna w 2011 roku
- jeśli chodzi o oryginalny odcień szminki, to możecie zobaczyć go klikając TU , a jeśli już przeszliście na tę stronę, to widać jak bardzo różnią się oba kolory - oryginał to kolor burgundowy, ma zimne tony, zawiera niebieskie drobinki, przenikające lekko w fiolet, zaś podróbka to jakieś tam słabe bordo, które szczerze mówiąc przypomina balsam do ust
- zapach oryginalnych szminek Mac, to lekka, delikatna, przyjemna wanilka, słodycz, coś przyjemnego, którą chciałoby się zjeść, a ta podróbka śmierdzi plastikiem

PLEASE ME (pierwsza pozycja)
- szminkę tą możecie kupić na stronie Mac klikając np. TU
- podróbka to taki słodki róż, nasycony odcień różu, patrząc na niego, możemy powiedzieć, że jest taki smaczny i soczysty, zaś konsystencja jest tępa, bardzo taka plastikowa, wygląda bardzo sztucznie i odpychająco; oryginał ? spójrzcie TU, kolor totalnie różny, lekki brudny róż, sam producent określa kolor jako "wyciszony, przyciemniany róż"
- zapach.. no tutaj największy postęp ze strony Chińczyków, bo nowsze podróbki coraz bardziej przypominają oryginał, niestety, sama byłam w szoku, że tak szybko postępują

...

Dziewczyny, nie kupujcie świadomie podróbek, nie używajcie ich na sobie ani na osobach trzecich, a tym bardziej!!! jeśli zajmujecie się wizażem zawodowo. Chcecie mieć oryginalną szminkę? Warto zaoszczędzić, warto odłożyć pieniążki i kupić sobie taką o jakiej marzycie. Jeśli kupiłaś podróbkę nieświadomie, zgłoś delikwenta, od którego ją nabyłaś do administracji portalu, na policję. Nie bądźcie obojętni!!


Jeśli widzisz na jakiejś aukcji takie zdjęcia, wiedz, że to w 100% jest podróbka! 
Chyba nie ma takiej szminki z Mac, której nie podrobiono. Limitowane edycje...to wszystko przeraża.
 Dzięki uprzejmości tej osóbki, mamy zdjęcia, które pokazują nam, jakie typy oryginałów możemy spotkać, jeśli chodzi o pudełko i spód szminek:


Udostępnij, podziel się tą informacją, działajmy razem, a być może komuś uda się pomóc i otworzyć oczy. 

You May Also Like

0 komentarze