2# AKCJA ANTYPODRÓBKOWA - The Balm 🌞 Bahama Mama 🌞 Jak rozpoznać podróbkę od oryginału?

Podróbka vs Oryginał The Balm Bahama Mama. Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Porównanie The Balm Bahama Mama. #thebalm #bahamamama

Cześć, hej, witam Cię serdecznie w drugim już poście, który ma Ci pomóc odróżnić podróbkę od oryginału. Akcja została rozpoczęta 🌞👉 tutaj gdzie w pierwszej kolejności porównywałam pomadki MAC. Wiem jak wiele podróbek krąży po internecie, wiem jak łatwo jest się naciąć, jak łatwo jest wydać mnóstwo kasy na coś co nawet koło oryginału nie leżało. Wejdź w wyżej podany link i dowiedź się więcej o całej akcji, a ja zabieram się za porównywanie, bo spodziewam się, że post może być długi. 

THE BALM - BAHAMA MAMA


Zdjęcie powyżej przedstawia podróbkę (po lewo), jak i oryginał (po prawo). Na samym początku przejdę do tego co widać gołym okiem, a poniżej wszystko dogłębnie przeanalizuję. Jak możesz zauważyć podróbka jest zdecydowanie wyższa od oryginału. Szerokość jest taka sama. Oryginał jest zdecydowanie cięższy

Kolejną bardzo zauważalną różnicą są kolory. Podróbka jest żywsza, bardziej nasycona w takie ciepło-mdłe tony, kiedy chodzi o tło, napisy, słońce czy odcień skóry. Kolory gdzieniegdzie są rozmazane, nachodzą na siebie, widzimy niewyraźne krawędzie. Piasek jest zdecydowanie bardziej szary. Detale są zblurowane, zaś w oryginale stawia się na wyostrzenie szczegółów. Spójrz np. na biustonosz, kwiaty we włosach czy słomianą spódnicę, brwi czy nos. Krawędzie są idealnie widoczne, możemy dopatrzyć się każdego pojedynczego źdźbła sianka czy listka na nodze. W oryginale kolory są tak piękne, że chciałoby się przeteleportować na tą plażę. Zobacz na tą wodę, wygląda jak prawdziwa, wyraźnie widać imitację blasku słońca. Dodatkowo bez problemu zauważysz pięknie wyrysowane usta czy nawet kreskę na oku. W podróbce cały makijaż zlewa się z twarzą.

Następną zauważalną różnicą są napisy, loga, oznaczenia. Więcej o tym poniżej, jednak tutaj chciałam zwrócić uwagę na fakt, że sam napis Bahama Mama w podróbce jest delikatnie większy, mniej wyraźny, niechlujny, tak samo jak napis zaraz pod nim bronzer poudre bronzante. W oryginale znak chroniony ®* jest wręcz mikroskopijny, bez pogrubień, wyraźny mimo małego rozmiaru, a literka znajduje się na samym środku, zaś w podróbce literka jest większa, krzywa, znajduje się bliżej prawej strony, znak jest niechlujny jak cała reszta.   

* To skrót od „registered” co oznacza, że dany znak towarowy został zarejestrowany w odpowiednim Urzędzie Patentowym. Przedsiębiorca, który uzyskał świadectwo ochronne może, ale nie musi, umieszczać w sąsiedztwie swojego znaku towarowego litery R wpisanej w okrąg. Zabronione jest oznaczanie tym symbolem znaku towarowego, który nie został zarejestrowany. Polski prawo przewiduje za taki czyn grzywnę.
Źródło 

The Balm 🌞 Bahama Mama 🌞 Jak rozpoznać podróbkę od oryginału?

Po raz kolejny przekonujesz się, że różnice są widoczne od razu. Kartonik w którym umieszczona jest podróbka jest grubszy, luźniejszy, produkt wygląda tak jakby miał wypaść (i wypada bez żadnego ruszania dłonią, wystarczy podnieść i przechylić). Kartonik oryginału trzyma produkt w sposób odpowiedni, przez co bronzer w żaden sposób się z niego nie wyślizguje. Jakość wykonania widoczna gołym okiem. 

Oryginalne opakowanie produktu jest bladożółte, zdecydowanie cieńsze od podróbki. Podróbka jest grubsza, lżejsza, gorzej wykonana, niedokładnie wymierzona oraz ciemniejsza. 

Podróbka vs Oryginał The Balm Bahama Mama. Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Porównanie The Balm Bahama Mama. #thebalm #bahamamama

Na powyższym zdjęciu zaznaczyłam to co opisałam wyżej. Dodatkowo skupię się nad logowaniem bronzera. Podróbka sprzedawana jest jeszcze ze starym logo, które również obowiązywało w przypadku oryginału, ale na nowych opakowaniach bronzerów (mój kupiony został w kwietniu 2017 roku) logo jest już inne, odświeżone. Jeśli jednak posiadasz bronzer ze starym logo bądź kupiłaś w jakimś sklepie internetowym bronzer, który ma jeszcze to stare logo - skup się na porównywaniu produktu pod kątem wszystkich innych wskazówek. To, że masz stare logo nie znaczy jeszcze, że Twój produkt jest podrobiony. Zwracam tylko uwagę, że w obrocie jest już nowe, białe logo z szarym obramowaniem, zdecydowanie mniejsze od tego, które było kiedyś. Składa się z ramy, tła, różowych ust, znaku chronionego oraz napisu the Balm cosmetics. 

Zwróć również uwagę na odległość napisów od krawędzi w dolnej części opakowania. W przypadku oryginału odległość ta jest zdecydowanie dłuższa.

Napisy na oryginalnym opakowaniu w dolnej jego części są bardziej ściśnięte ku sobie, wyraźniejsze, zdecydowanie bardziej czarne.

Podróbka vs Oryginał The Balm Bahama Mama. Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Porównanie The Balm Bahama Mama. #thebalm #bahamamama

Różnic nie ma końca. Oryginał vs podróbka Bahama Mama to jedna wielka różnica, nawet jeśli chodzi o napisy w wewnętrznej części kartonika, który okala produkt. Podróbka nie posiada znaku chronionego, napisy znowu są niechlujne, za szerokie, za duże, za grube. Dodatkowo zauważ, że w podróbce widnieje napis Bronzer, zaś w oryginale Samoopalacz. Oryginał jest czysty, napisy są wyraźne, nie ma żadnych rozmazów oraz zamieszczony jest znak chroniony. 

Podróbka vs Oryginał The Balm Bahama Mama. Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Porównanie The Balm Bahama Mama. #thebalm #bahamamama

Pokaż kotku co masz w środku. Wąchając oryginał czuję zapach kartonu, wąchając podróbkę czuję cement (zgaduję, że w składzie pewnie to się znajduje?). Żałuję, że oryginał nie pachnie czekoladą 🍫 Opakowanie po otworzeniu podróbki nadal pozostawia wiele do życzenia. Widać gruby, odstający magnes, który umocowany jest na środku. Widać brzydkie wykonanie, widać że lusterko jest mniejsze, węższe. Widać jak bardzo odcień różni się od produktu oryginalnego, widać, że wkład podróbki jest nieco wyższy. Widać zdecydowaną różnicę między kolorami opakowań. Pewnie też to widzisz, że podróbka ma mnóstwo białych kropeczek (co to? tego pewnie nawet twórcy nie wiedzą). 

Produkt oryginalny jest piękny, czysty. Ma dwa małe, podłużne magnesiki po prawo i lewo, które są praktycznie niezauważalne. Oryginalne opakowanie rozkłada się na płasko, zaś produkt podrobiony ma z tym problemy, nie jest w stanie samodzielnie się położyć (bo w miejscu wkładu jest zwyczajnie za lekki). W oryginale nie ma żadnych niedociągnięć. W lusterku widzimy wyraźny, czysty obraz. Lusterko jest bardzo dobrej jakości, zaś w podróbce jesteśmy na pograniczu szkło-plastiku. Napis Bahama mama w produkcie oryginalnym jest większy, grubszy z idealnie wykreślonym znakiem chronionym. Sam wkład nie ma żadnych białych kropek niewiadomego pochodzenia, jest satynowy w uczuciu, miękki pod palcem, zaś w podróbce czujemy pod palcem góry i doliny. 

Jak już pewnie zauważyłaś odcienie znacznie się różnią. Oryginalna Bahama Mama jest IDEALNA do ocieplania twarzy i ciała, służy jako samoopalacz, a podróbka jest dosyć chłodna, bardziej kreowana na produkt do konturowania. Odcienie to niebo, a ziemia. Struktura, pigmentacja. Wszystko jest inne. 

Podróbka vs Oryginał The Balm Bahama Mama. Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Porównanie The Balm Bahama Mama. #thebalm #bahamamama

Tył to już trochę taka tablica mendelejewa. Co prawda z pierwiastkami nie ma nic wspólnego, ale co się dzieje na tym opakowaniu to jedna wielka różnica. Zwróć uwagę, że w każdej części tego opakowania napisy się różnią. Poczynając od składu po przerwę między napisami, odstępy, ilość liter, kończąc na samym dole opakowania. WSZYSTKO jest nie tak. Wszystko idealnie widać na zdjęciu porównawczym. Chińczyk płakał jak konstruował. Zdecydowanie coś poszło nie w tą stronę, w którą prawdopodobnie powinno, ale to dla Nas zdecydowanie lepiej, bo od razu odróżnimy podróbkę od oryginału i vice. 

Numer serii to sprawa trochę śliska. Niejednokrotnie czytam "jeśli na opakowaniu jest numer serii, to produkt jest oryginalny". Guzik prawda. By sprawdzić czy produkt jest oryginalny należy dowiedzieć się WSZYSTKIEGO o oryginalnym produkcie, a najlepiej porównywać go oko w oko. Numer serii nie świadczy o tym czy produkt jest oryginalny. Jasne, kiedyś tak było, nr serii wystarczył by wiedzieć co kupiliśmy, jednak Chińczycy się wycwanili. Podrabiają aktualne w obiegu numery, kupujemy podróbkę z numerem i udajemy, że podróbka jest oryginałem, więc jak sama widzisz, ta teoria poszła do lamusa. 

Jeśli chcesz kupić oryginalny produkt i chcesz spać spokojnie - kupuj tam, gdzie kupują wszyscy Ci, którym zależy na profesjonalnym podejściu sprzedawcy do klienta. NIE KUPUJ POPULARNYCH i innych MARKOWYCH produktów na ALLEGRO, i w podobnych, niesprawdzonych serwisach. Wybierając dane miejsce zwróć uwagę na cenę. Podróbka w 99% będzie tańsza od oryginału. Cena oryginalnego produktu waha się pomiędzy ceną 89 złotych (Douglas), a ceną 57 złotych i wyżej w drogeriach internetowych ( polecam między innymi drogerie takie jak 👉 Inspiroshop.pl, VisageSHOP, Minti Shop - tu NIE MA podróbek, wszystko jest oryginalne ), gdzie podróbka potrafi kosztować od 20 złotych i wyżej. 

✨ Jeśli nie masz wystarczających środków, by kupić upragniony produkt, to nic na siłę. Poszukaj zamienników, napisz list do Świętego Mikołaja, powiedz chłopakowi, że pragniesz otrzymać taki prezent na urodziny, walentynki lub po prostu odłóż pieniądze. Lepiej jest "dopłacić" (a w rzeczywistości kupić produkt po rynkowej cenie), niż sztucznie cieszyć się z niezdrowej podróbki. 


✨ Co robię z podróbką? Maluję nią facecharty na papierze, nigdy na twarzy.  ✨👉Udostępnij moje porównanie, niech ta informacja dojdzie do jak największej ilości osób. Udostępniając posta również pomagasz, być może ktoś rozpozna u siebie podróbkę i wyrzuci ją do kosza zamiast pogarszać stan swojego zdrowia. 👈✨

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bez chamstwa proszę :)