21# HULU BRUSHES pędzle do makijażu na każdą kieszeń / zamienniki droższych marek

by - 07:14

hulu brushes pędzle hulu

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna pędzli Hulu ? Spodziewam się, że jeśli trafiliście właśnie tutaj - zastanawiacie się czy warto w nie zainwestować czy może było o nich głośno tylko przez chwilę, a tak naprawdę nie są warte Waszej uwagi. Zgadłam? Nadchodzę zatem z ratunkiem - ja i moja recenzja wybranych przeze mnie pędzli po 10 miesiącach używania.

O MARCE

"Sztuka wykonywania makijażu to umiejętność wymagająca niemałego talentu oraz wielu godzin nauki i praktyki. Jednakże, wszystko to byłoby bez znaczenia, gdyby makijażysta nie posiadał odpowiednich kosmetyków i akcesoriów, które umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych stylizacji. Dlatego pędzle są jednym z najważniejszych narzędzi pracy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom makijażystów stworzyliśmy Hulu – markę profesjonalnych pędzli. Gama naszych produktów obejmuje wszystkie obszary zastosowania, od podkładów po cienie, przez pudry, róże i bronzery. Nasze pędzle idealnie nadają się do nakładania kosmetyków o dowolnej konsystencji, zarówno płynnych jak i sypkich. W naszej ofercie można znaleźć pędzle z naturalnym włosiem kozim lub kucyka oraz z wysokiej jakości włosiem syntetycznym".

Źródło tu

hulu brushes pędzle hulu

W asortymencie marki znajdziecie pędzle do wykonania makijażu twarzy i oczu z włosia naturalnego (koza, kucyk) oraz syntetycznego. Ceny wahają się od 10,99 złotych do 29,99 złotych za jeden pędzel. Cena zależna jest od rodzaju pędzla, a także włosia z jakiego jest wykonany. Hulu dostaniecie także w największym zestawie w cenie 492 złotych za 26 sztuk pędzli, którymi z łatwością zrobicie pełny makijaż. 14 sztuk pędzli poświęcone jest makijażowi twarzy, zaś 12 sztuk pędzli wykorzystacie do makijażu oczu, brwi i ust. Według producenta - kupując zestaw oszczędzacie około 55 złotych. Kto jest niedowiarkiem i to obliczy, zobligowany jest napisać w komentarzu czy ta informacja jest prawdziwa! :) W ofercie są też mniejsze zestawy, przeznaczone tylko do makijażu oczu, twarzy, ale i mieszane. Minimalna ilość pędzli w mniejszym zestawie to 3 sztuki za cenę 64 złotych i jest to tzw. zestaw do makijażu twarzy. 

Pędzle Hulu kupicie już w wielu drogeriach internetowych, stacjonarnie, a także na targach kosmetycznych. Moje pędzle (w większości) pochodzą z pierwotnego sklepu internetowego Paatal.pl, ale kilka pojedynczych sztuk kupiłam też na targach. 

hulu brushes pędzle hulu
od lewej: P48, P34, P46, P38, P30, P36, P32, P4

 WYBRANE PĘDZLE I ICH SPECYFIKACJA:

💙 P48:
- pędzel typu kulka 
- do cieni, korektora, baz, cieni w kremie
- cena 18,99
- włosie syntetyczne
- całkowita długość pędzla: 14,5 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- miękki, sprężysty, puszysty
- podobny do Hakuro H63 (29,90 zł) i Zoevy 142 (45 zł)

Pędzel używany głównie do korektorów, baz pod cienie, baz pod pigmenty, cieni w kremie, do czyszczenia łuku brwiowego w momencie nałożenia cieni za wysoko. Dodatkowo lubię się nim posłużyć, kiedy chcę wpracować dany produkt w okolicach płatków nosa czy innych trudno dostępnych miejscach dla np. Beauty Blendera. Przeszkadza mi w nim grubość trzonka i długość całego pędzla, wolałabym by był podobnej wielkości jak pozostałe. 

💙 P34:
- pędzel do korektora, cieni w kremie
- cena 11,99
- włosie syntetyczne 
- całkowita długość pędzla: 16,4 cm*
- długość włosia: 0,9 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- zbity, sztywny
- podobny do Hakuro H61 (15 zł)

Mój totalny ulubieniec! Nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło go w moich zasobach! Dokupiłam ich o wiele więcej i przy każdej możliwej okazji zwiększam ich ilość. Każdy pasjonat makijażu musi go mieć! Pędzel ten jest bardzo precyzyjny, mocno cienki na końcu, dzięki czemu idealnie sprawdza się wszelkich poprawek np. brwi, ust. Dodatkowo genialny jest do cutcrease, korektora, nakładania cieni w kremie, baz, pigmentów, cieni foliowych. Jest syntetyczny, zbity, dzięki czemu cały czas utrzymuje swój, a przez Nas, pożądany kształt. UWIELBIAM! 

💙 P46:
- precyzycjny pędzel do cieni 
- cena na promocji 14,99
- włosie naturalne 
- całkowita długość pędzla: 17 cm*
- długość włosia: 0,8 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- miękki, zbity, ale rozcierający 
- podobny do Hakuro H76 (28 zł)

Kolejny pędzel, który z całą pewnością mogę zaliczyć do moich topowych i ulubionych kształtów pędzli. Najczęściej używany jest na dolną powiekę, w kąciku oka, a także do rozcierania kresek. Mały, precyzyjny pędzel, który według mnie również jest pędzlem zaliczanym do must have. Świetnie spisuje się także przy makijażach typu cutcrease i przy bardziej koronkowych, wymagających makijażach oka. Do tej pory wszystkie kolory tęczy zostały z niego sprane bez najmniejszego problemu i wciąż jest śnieżno biały. Po wielokrotnym używaniu zachowuje swój kształt, nie rozczapierza się, a włosie od samego początku nie wypadało. 

💙 P38:
- do cieni 
- cena 14,99
- włosie naturalne (koza), dodatek włosia syntetycznego
- całkowita długość pędzla: 17,5 cm*
- długość włosia: 1,2 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- miękki, sprężysty 
- kształtem przypomina mojego ulubieńca - Sigma E30 (59 zł), możliwe też, że jest podobny do Zoevy 230 (45 zł)

Swoje zastosowanie znajduje przy nakładaniu cieni na dolną i górną powiekę, głównie do aplikacji cieni w załamaniu powieki, rozcierania kresek. Sprawdza się też do rozświetlania wewnętrznego kącika. Pędzel jest typem zbitej kulki, jest miękki i nie drapie. Jest to kolejny model Hulu, po który bardzo często sięgam. 

💙 P30:
- idealny do łączenia i aplikacji cieni w załamaniu powieki 
- cena 14,99
- włosie naturalne (koza)
- całkowita długość pędzla: 18 cm*
- długość włosia: 1,5 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- jest dość szeroki, miły, milusi
- podobny do Hakuro H79 (28 zł), BohoBeauty 212 (24 zł), możliwe że i do Sigmy E25 (63 zł) i pędzla Zoeva 227 (42 zł)

Przed pędzlem z Hulu nie miałam ani jednej sztuki o tym konkretnym kształcie i do dziś nie wiem jak to było możliwe. Jasne, mam kilkadziesiąt płasko-puchatych pędzli, ale to nie było TO. Są to chyba najlepsze pędzle (mam na myśli sam kształt) jakie przyszło mi używać. Idealne do blendowania, do nakładania cieni na całą powiekę, na dolną również spisuje się rewelacyjnie, z rozcieraniem kresek także radzi sobie świetnie. Tworzenie nim chmurek to sama przyjemność. Jest to kolejny model, który sukcesywnie dokupuję i nie wyobrażam sobie, by mogło go kiedyś zabraknąć. Nie drapią, są miękkie, puszyste, po myciu zachowują swój kształt, dopierają się bez żadnego problemu. 


hulu brushes pędzle hulu

💙 P36:
- pędzel do blendowania 
- cena 14,99
- włosie naturalne (koza) 
- całkowita długość pędzla: 18 cm*
- długość włosia: 2 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- miękki, puszysty, sprężysty 
- podobny do pędzla Zoeva 221 (42 zł), a nawet i porównałam go do pędzla M Brush Maxi 11 (79 zł), tyle, że pędzel od Maxi wygrywa miękkością włosia, które jest też delikatnie krótsze i bardziej smukłe, nie tak rozczapierzone, a mimo to odczucia podczas używania obu są zbliżone

Kolejny pędzel o miękkim, puchatym włosiu, który używany jest do tworzenia przejść kolorów, chmurek. Jest miękki, nie drapie, bardzo dobrze wypełnia swoją rolę. Jestem z niego zadowolona. Często jest w użyciu, włosie nie wypada, nie zrobiła się z niego szczotka. 

💙 P32:
- pędzel do blendowania 
- cena 14,99
- włosie naturalne (kucyk)
- całkowita długość pędzla: 18 cm*
- długość włosia: 1,8 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- sprężysty, sztywny
- jest bardzo podobny do Hakuro H77 (26 zł) z tym, że Hakuro ma delikatnie krótsze i ciensze włoski, milsze, kształt jest bardziej smukły

Pośród tylu ulubieńców i pędzli, które darzę wielką sympatią pojawił się bubel. Jest to najmniej przyjemny pędzel z wszystkich pędzli jakie posiadam z Hulu. Jest szorstki, sztywny, drapie skórę, tworzy zaczerwienienia, jest najzwyczajniej nieprzyjemny dla delikatnej skóry oka. Używam go w momencie totalnej desperacji, kiedy wszystkie pędzle są brudne i czekają na mycie albo w celu nakładania np. brokatu na powiekę, bo dobrze łapie te małe drobiny. Tutaj mała uwaga - w ramach współpracy marki Hulu z Danielem Sobieśniewskim - podobno zmieniono włosie w kilku pędzlach, więc możliwym jest, że pędzel P32 przeszedł metamorfozę i jest już ulubieńcem wielu z Was. 

💙 P4: 
- pędzel typu kulka
- do różu, rozświetlacza, bronzera
- cena 25,99
- włosie syntetyczne
- całkowita długość pędzla: 19,5 cm*
- długość włosia: 4 cm*
- trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna*
- ma własną osłonkę, która zapobiega odkształceniom
- miękki, sprężysty, puchaty na końcu
- odpowiednikiem jest Hakuro H56 (44 zł)

Używam tego pędzla głównie do bronzerów, rozświetlaczy (w kamieniu, sypkich) na twarzy i ciele, ale także do czyszczenia okolicy pod oczami - świetnie się do tego sprawdza przez swoją sprężystość, w bardzo łatwy sposób pozbywam się tego co się pod nimi osypało. Cały czas zachowuje swój pierwotny kształt i odkąd go mam, nie wypadło z niego ani jedno włosie. Trzonek i skuwka również wyglądają bardzo dobrze. Jest miękki, przyjemny dla skóry twarzy. Dzięki swojej sprężystości, a zarazem miękkości i puchatości, bardzo dobrze rozciera produkty do konturowania, nie tworzy smug, nie ma plam.


*Wszystkie wymiary pędzli pochodzą ze sklepu Paatal.pl.

hulu brushes pędzle hulu
Moja kolekcja pędzli Hulu sukcesywnie się powiększa! Od czasu zrobienia powyższych zdjęć zdobyłam kilka nowych modeli m.in. P10 do pudru, P8 do podkładu, P20 do konturowania, różu, rozświetlacza, P6 do podkładu, a także pędzel do brwi i eyelinera P44.

You May Also Like

2 komentarze

Znajdź post, którego szukasz: